בהתפתחות תמידית

הניסיונות שלי לתרגל ללמוד יוגה התחילו מגיל צעיר. אבל הרומן האמיתי  התפתח רק ב5 שנים האחרונות.  שם  נחשפתי למסטרים ברמה עולמית שנתנו לי את הידע וההשראה להעמיק ביוגה כדרך חיים.  תמיד היה ויש לי את הרצון להתחזק גופנית ונפשית,  לחפש סוג של שלווה.  הרצון לנהל אורח חיים ספורטיבי ללא פציעות והרגשה כללית טובה.  תרגול היוגה מאפשר לי  להמשיך את אורח החיים  הספורטיבי התובעני  היום  ומקווה גם בעתיד.  הוא ממזער את השחיקה העצומה הנלוות לשגרת אימונים עצימה, שמתבטאת בירידה בגמישות, פציעות חוזרות ונשנות, כאבי גב תחתון והרגשה של חולשה.
עם הזמן צללתי והעמקתי במגוון אימוני יוגה עם מספר גדול מאוד של מורים זה אפשר לי להתנסות לחוות עושר גדול מאוד בתחום היוגה.  שאותו אני שמח להעביר הלאה. קיבלתי מתנה עצומה שאני לא יכול ולא רוצה לשמור רק לעצמי. 
 מגיל צעיר עסקתי בספורט, כתחביב וכמקצוע. השתתפתי  בטריאתלונים ותחרויות ספורט בארץ ובעולם (מדריך טראיטלון מוסמך של וינגייט)  מאוד קשים ((bola del mundo, Xterra ועוד) וגם לא פעם זכיתי במקומות הראשונים . התאמנתי בצורה מסודרת, ובכל זאת סבלתי מפציעות, שרירים תפוסים וכאבי גב תחתון . הייתי בשיא הכושר אך עם זאת מאוד שברירי . לאחר שנים של תרגול יוגה, המצב השתפר בצורה משמעותית – גמישות, כוח, וכן גם סוג של רוגע פנימי שלא היה קיים.  זה נתן לי את הרצון והחשק להעמיק ביוגה ולאמץ אותה כדרך חיים. בנוסף התחלתי באימוני צלילה חופשית  (Aida 3 ) והתעמקות בנשימה  – היכולת להירגע רק בעזרת טכניקות של נשימה (העולם המופלא של הפראנייאמה).   
צב זאת החיה האהובה עלי. 

תאונה

חודשים וחצי לפני גיל 50  תאונה קשה.
חוסר זהירות של רגע ברקסים לא מחוברים ואני ברכיבה ב 50 קמש  בירידה ללא ברקסים לתוך קיר בטון .
תוצאה:
המון עצמות שבורות ידיים מרפק אגן צלעות ועד.
נכנסתי לאשפוז ממושך ניתוחים שחזורים ועוד. 
הכל מצולם  

התוכניות שלי לגיל 50 היו שונות

הפציעה פגיעה הגיעה אלי בתקופה טובה מבחינתי.  הייתי בסוג של פריחה גופנית ונפשית. אמר לי המסטר מהונג קונג  " הכנת את עצמך ליום סגריר והא הגיע בגדול".     

בגיל 50 בדיוק חודשים וחצי אחרי הפציעה עשיתי טריאתלון בניגוד לכל ההערכות של הרופאים המדהימים והפיזיותרפיסט המקצועי שלי.  

פשוט עבדתי בלהשתקם כל תשומת הלב שלי הייתה להבראה מלאה. אכילה נכונה נשימות מודעות ותרגול של 6 8 שעות ביום. 

לנו יש הרבה מאוד יכולת לרפא את עצמנו. ברור שהעזרה המקצועית החיצונית והידע שלי בתור מורה יוגה נתן לי את כלים להתמודד בצורה מיטבית עם המצב אליו נקלעתי.