בהתפתחות תמידית

אני קם בבוקר ומתחיל עם סדרת נשימות להעיר את הגוף והנפש.  מודע לתזונה שלי , קשוב לגוף ולומד מהמומחים בתחומי התזונה ואורח חיים בריא.

מחקרים מראים באופן ברור שהפעלת לחץ מתון על תא בודד גורם לו להתייעל  . אם זה חום קור ספורט או צומות.  יש לנו אפשרות להוריד את הגיל הכרונולוגי. להרגיש טוב לאורך זמן גם בגילאים מתקדמים.

הניסיון להגדיר את עצמנו הוא נדון לכישלון.  הרצון לדייק את קיים כל הזמן .

התוודעתי ליוגה בגיל צעיר יחסית אבל הרומן האמיתי  התפתח רק לפני 15 שנים. בשנים האחרונות, בהן נחשפתי למסטרים ברמה עולמית שנתנו לי את הידע וההשראה להעמיק ביוגה כדרך חיים.  תמיד היה, ויש לי, את הרצון להתחזק גופנית ונפשית,  לחפש סוג של שלווה, הרצון לנהל אורח חיים ספורטיבי ללא פציעות והרגשה כללית טובה.  תרגול היוגה מאפשר לי  להמשיך את אורח החיים  הספורטיבי התובעני  היום  ומקווה גם בעתיד.  הוא ממזער את השחיקה העצומה הנלוות לשגרת אימונים עצימה, שמתבטאת בירידה בגמישות, פציעות חוזרות ונשנות, כאבי גב תחתון והרגשה של חולשה.
עם הזמן צללתי והעמקתי במגוון אימוני יוגה עם מספר גדול מאוד של מורים בספרד והונג קונג. זה אפשר לי להתנסות ולחוות עושר  בענפי יוגה מגוונים.  את השילוב בין הספורט לבין שיטות היוגה השונים, הפנמתי ואני שמח להעביר את הידע שלי הלאה. קיבלתי מתנה עצומה שאני לא יכול ולא רוצה לשמור רק לעצמי. 
 מגיל צעיר עסקתי בספורט, כתחביב וכמקצוע. השתתפתי  בטריאתלון ותחרויות ספורט בארץ ובעולם (מדריך טריאתלון מוסמך של וינגייט)  מאד קשים (bola del mundo, Xterra ועוד) וגם לא פעם זכיתי במקומות הראשונים . התאמנתי בצורה מסודרת, ובכל זאת סבלתי מפציעות, שרירים תפוסים וכאבי גב תחתון . הייתי בשיא הכושר אך עם זאת מאוד שברירי. לאחר שנים של תרגול יוגה, המצב השתפר בצורה משמעותית – גמישות, כוח, וכן גם סוג של רוגע פנימי שלא היה קיים.  זה נתן לי את הרצון והחשק להעמיק ביוגה ולאמץ אותה כדרך חיים. בנוסף התחלתי באימוני צלילה חופשית  (Aida 3 ) והתעמקות בנשימה  – היכולת להירגע רק בעזרת טכניקות של נשימה (העולם המופלא של הפראנייאמה).   
הצבע האהוב עליי זה תכלת של שמיים . צב זו החיה האהובה עלי. 

התאונה שלי - רגע מכונן

חודשים וחצי לפני גיל 50  תאונה קשה.
חוסר זהירות של רגע ברקסים לא מחוברים ואני ברכיבה ב 50 קמש  בירידה ללא ברקסים לתוך קיר בטון .
תוצאה:
המון עצמות שבורות ידיים מרפק אגן צלעות ועד.
נכנסתי לאשפוז ממושך ניתוחים שחזורים ועוד. 
הכל מצולם  

התוכניות שלי לגיל 50 היו שונות

הפציעה פגיעה הגיעה אלי בתקופה טובה מבחינתי.  הייתי בסוג של פריחה גופנית ונפשית. אמר לי המסטר מהונג קונג  " הכנת את עצמך ליום סגריר והא הגיע בגדול".     

בגיל 50 בדיוק חודשים וחצי אחרי הפציעה עשיתי טריאתלון בניגוד לכל ההערכות של הרופאים המדהימים והפיזיותרפיסט המקצועי שלי.  

פשוט עבדתי בלהשתקם כל תשומת הלב שלי הייתה להבראה מלאה. אכילה נכונה נשימות מודעות ותרגול של 6 8 שעות ביום. 

לנו יש הרבה מאוד יכולת לרפא את עצמנו. ברור שהעזרה המקצועית החיצונית והידע שלי בתור מורה יוגה נתן לי את כלים להתמודד בצורה מיטבית עם המצב אליו נקלעתי.  וכן לאחר הפציעה התחזקתי פיזית ונפשית וזה נתן הבנה מאוד מעמיקה על הגוף והיכולת שלנו לרפא את עצמנו. אך זה מצריך הבנה והשקעה רבה אבל זה משתלם בענק.