סדנת אמבטיית קרח

נשימות וכניסה למי קרח

ימי  ו '  מ- 10:00-12:00

סדנת אמבטיית קרח

אמבטיות קרח הפכו לפופולריות מאוד בשנים האחרונות, במאמר זה, נבדוק את היתרונות של אמבטיות קרח, כיצד הן פועלות, ומדוע כדאי לשקול להשתתף בסדנת אמבטיות קרח. אז, קחו את המגבת שלכם ובואו נצלול פנימה!

פעילות אמא בן

כיצד פועלות אמבטיות קרח?

אמבטיות קרח, הידועות גם כטיפול טבילה במים קרים, כוללות טבילה של גופך במים קפואים למשך זמן מסוים. הרעיון מאחורי תרגול זה הוא לחשוף את הגוף שלך לטמפרטורות קרות קיצוניות, בדרך כלל סביב 10°C או פחות. כאשר אתה חושף את הגוף שלך לטמפרטורות קרות, זה מפעיל תגובה פיזיולוגית המכונה כיווץ כלי דם.

 

 

היתרונות של אמבטיות קרח

נפלאות הנשימה והיכולת לשהות במי קרח טומנים בחובם יתרונות רבים:

&  חיזוק מערכת כלי הדם והלב.   כיווץ של העורקים הורידים והנימים. (אורך כלי הדם בגוף כ 80 אלף ק"מ 3 פעמים היקף כדור הארץ).

& שריפת קלוריות מוגברת.  הרצון לשמור על חום גוף מצריך מאתנו  הוצאה קלורית משמעותית (עד פי 10 מהרגיל). בתהליך יש שפעול והגברה של  תאי שומן חומים (תאים טובים)  יש בהם כמות גדולה של מיטוכונדריה (תחנות כוח של הגוף) אלה שמיצרים ושורפים המון קלוריות.

& תחושת הקלה ושחרור.  סטרס ממושך הוא מסוכן לגוף ולנפש גורם להרבה מחלות. לעומת זאת סטרס ממוקד עצים לזמן קצר הוא מאוד טוב . כניסה מבוקרת למי קרח יוצר סטרס לזמן קצר שלאחריו מגיע שחרור ותחושת אופוריה מדהימה. מרחיב לנו  את אזורי הנוחות גם של חום גם של קור.  

& התאוששות מואצת לספורטאים לאחר מאמץ . הפחתת דלקתיות בשרירים עצמות וגידים. (מומלץ לאחר פעילות אינטנסיבית)

& חיזוק המערכת החיסונית מחקרית הוכח שאנשים שחשופים לקור באופן תדיר פחות חולים והמערכת החיסונית בריאה יותר. (יותר תאים לבנים)

& טוב לעור בכלל ובפרט לעור הפנים מחזק את השיער.

& לחץ מתון על תא  בודד חום קור  צום ספורט עצים הוכח מחקרית שזה עושה פלאים לתא הבודד (גורם לשיפור והתייעלות ברמת התא)   וכפועל יוצא  לגוף ולנפש. משפר משמעותית את איכות החיים. כל  המערכות בעצם נהנות מאותה אמבטיית קרח שהענקתם לעצמכם.   

הסדנא כוללת:

  • תרגולי נשימות (פראניאמה)
  • כניסה למי קרח
  • תה סיני חם
  • כניסה לג'קוזי במידת הצורך

אורך הסדנה כשעתיים

לרישום: 054-9298563.